خانه / پرسش و پاسخ

خانه / پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ
پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ

برای پیشگیری از سرگردانی و چشم انتظاری در فرایند پاسخ دهی پرسش و پاسخهای پر کاربرد را بخوانید و اگر پاسخ خود را پیدا نکردید پیغام بگذارید.

قیمت گذاری کالاها چگونه است؟

قیمتها و هزینه های پایانی هر کالا یا اثر، با توجه به ارزش روزانه ی آن می باشد. کالا یا سازه های هنری با نگاه به تلاش هنرمند و همچنین چگونگی های بازار در پایین ترین قیمت خود در سبد فروش قرار می گیرند.

آیا تخفیف دارید؟

با اینکه قیمت گذاری کالاها در پایین ترین مرز خود قرار دارد، تخفیف و کاهش قیمت تنها در روزهای ویژه ی سال مانند جشن ها شدنیست و انجام می پذیرد. برای آگاهی از کاهش قیمتها در روزهای ویژه، در نِی کالا ثبت نام و یا شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید.

آیا خرید حضوری دارید؟

خیر، فروشگاه مجازی است.

آیا می توان پیش فاکتور دریافت کرد؟

خیر، پیش پرداخت یا پیش فاکتور نداریم، و تنها پس از خرید، سند کالا (فاکتور) را دریافت می کنید.

آیا می توانم کالای خود را در هنگام گرفتن باز کرده و ببینم؟

بله، این از قوانین اصلی نِی کالا در دادوستد است و خریدار باید در هنگام دریافت کالا، آنرا وارسی و بررسی کند و سپس رسید دریافت کالا را امضاء نمایند. پس از دریافت کالا، فروشگاه نِی کالا در برابر هیچ گونه کمی و کاستی و آسیب دیدگی کالا یا اثر پاسخگو نیست.

آیا برای خرید، باید در نِی کالا عضو باشیم؟

خیر. شما بدون عضویت نیز می توانید خرید کنید اما با عضویت در باشگاه نِی کالا، از جشنواره ها و تخفیف های ویژه آگاه می شوید، همچنین پس از خریدهای بسیار، از سود و هدیه های باشگاه بهره مند می گردید.

آیا می‌توانم برای دیگران خرید کنم و سفارش بدست او برسد؟

بله می توانید. در پایان خرید و تسویه حساب، نشانی دلخواه را نوشته و خرید را به پایان برسانید. خرید شما در کمتر از هفت روزِکاری به نشانی دلخواه می رسد.

راههای دیگر برای خرید و یا سفارش چیست؟

بهتر است خرید خود را از درگاه اینترنتی انجام دهید اما راه دیگر بکارگیری از شبکه های اجتماعی و فرستادن پیام و پیامک است. اگر نیاز باشد تماس صوتی یا تصویری را خود پشتیبانها با شما برقرار می کنند.

آیا مشاورۀ خرید دارید؟

درباره ی هر کالا یا اثر و سازه، داده ها و اطلاعاتی نوشته شده است، اما برای آگاهی بیشتر در شبکه های اجتماعی برای نِی کالا پیغام بگذارید، پس از آن همکاران ما با شما در گفتگو شده و همه ی تلاش خود را می‏‌کنند تا ریزکاری های کالا را برایتان روشن کنند که خریدی بهتر و آسوده تر داشته باشید.

در پرداخت اینترنتی ناموفق که مبلغ از حساب خریدار کم شده چه باید کرد؟

در این هنگام، مبلغ خرید تا کمتر از 72 ساعت از سوی بانک به حساب خریدار برگشت داده می شود، اما اگر وجه برگشت داده نشد، این مورد مربوط به بانک مقصد بوده و هیچ ارتباطی به فروشگاه و فروشنده ندارد.

* نکته: در برخی از خریدها، شاید وجه از حساب خریدار کم شود، ولی خرید انجام نشود و پول به حساب فروشنده واریز نگردد که پرداخت اینترنتی شما انجام نشده و پیامد آن خرید ناموفق است. که بازهم در کمتر از 72 ساعت وجه به حساب خریدار باز می گردد.

آیا خرید و پرداخت های اینترنتی از نِی کالا ایمن است؟

بله، اما بیاد داشته باشید که در هنگام پرداخت اینترنتی، شما وارد درگاه بانکی شده باشید و از طریق درگاه و وب سایت آن بانک، وجه خود را پرداخت نمایید. درگاه های بانکی بسیار ایمن هستند و با کوچکترین مشکل و خطایی، خرید را لغو می کنند و جایی برای نگرانی نیست. البته شما می توانید برای ایمنی بیشتر در وارد کردن داده های خود هنگام خرید، مانند رمز دوم CVV و… از صفحه کلید مجازی که در همان صفحه دیده می شود کمک بگیرید.

می توانم از هزینه فرستادن کالا به شهر خودم آگاه گردم؟

بله، در هنگام ثبت سفارش و پیش از پرداخت، روشهای فرستادن و هزینه ی آن را مشاهده می کنید، که بدست سامانه ای رایانه ای و بر پایه ی راه، حجم، وزن و اندازه ی کالا، سنجیده و نشان داده می شود.

آیا محصولی آماده برای ارسال دارید؟

پایه و شالوده ی کار در نِی کالا، انجام کار بر پایه ی سفارش است و آثار هنری تنها پس از سفارش از سوی خریدار ساخته و آفریده می شوند.

راهنمایی

پرسشهای پرکاربرد را در اینجا بخوانید، از برگۀ درباره با نِی کالا گفتگو کرده و ما را در Instagram دنبال کنید.

سفارشی

تازه ترین نمونه ها