خانه / آموزش و راههای پرداخت وجه

خانه / آموزش و راههای پرداخت وجه

آموزش و راههای پراخت وجه
آموزش و راههای پراخت وجه

آموزش پرداخت وجه

برای شتاب بخشیدن به فرایند خرید در هنگام ثبت سفارش، از درگاه اینترنتی هزینه ی سفارش خود را پرداخت کنید.

پس از پرداخت موفق پیامی برایتان فرستاده می‌شود و سفارش به بخش آماده‌سازی می رود. خواهش مندیم برای بهتر شدن روند خرید یا آگاهی از فرایند ارسال کالا و تخفیف گرفتن در خریدهای آینده ی خود بی درنگ در نِی کالا ثبت نام کنید.

پرداخت وجه

کاربران گرامی با همه ی کارتهای عضو شتاب می توانید پرداخت اینترنتی خود را انجام دهید.

در هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما دریافت شده که پس از نوشتن آن ‌ها و تایید پرداخت از موفقیت پرداخت خود آگاه می‌شوید.

۱- شماره ۱۶ رقمی کارت

این شماره بر روی کارت بانکی شما نوشته شده است.

۲-  رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

برای پرداخت اینترنتی، رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید.

رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خودپرداز وارد می‌کنید، تفاوت دارد.

برای فعال‌کردن رمز خرید اینترنتی می‏‌توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادرکننده کارت خود مراجعه و کارت خود را وارد کرده و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. سپس در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی رمز خود را انتخاب کنید.

۳-  شماره  CVV2

CVV2  یک شماره ی ۳ یا ۴ رقمی، که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی نوشته شده و شماره ای امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی است.

۴- تاریخ انقضا

تاریخ انقضا کارت‌ بانکی روی آن نوشته شده است.

اگر روی کارت شما تاریخ انقضا وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد ۱۲ به جای ماه و از ۹۹ به جای سال انقضای کارت استفاده کنید.

گفته ها در تصویر زیر پیداست:

آموزش پرداخت

نکته

1. در پرداخت های اینترنتی گیرنده ی سفارش هنگام دریافت کالا باید مدرک شناسایی ارزشمند مانند شناسنامه یا کارت ‌ملی همراه داشته باشد.

2. خرید و پرداخت را تنها از درگاههای وبسایت نِی کالا انجام دهید. نِی کالا تا به امروز هیچ نرم افزاری برای گوشی های هوشمند که پرداخت را آسان می کند راه اندازی نکرده و بکار نگرفته است و اگر نرم افزار یا اپلیکیشی ساخته و راهی بازار کند در برگه ها و صفحات رسمی خود به آگاهی می رساند.

3. تنها نشانی های درست نِی کالا باید از زیردامنه های www.neykala.com و یا www.neykala.ir باشند. هرگونه ترکیب دیگری از واژه ی neykala و هر پسوند دامنه دیگری به جز از com و ir غیرمجاز و دروغین است.

برای نمونه ترکیب هایی مانند neikala , neycala و همچنین www.neykala.co یا www.neykala.me بی پایه و بی ارزش هستند.

4. از نوشتن داده ها و اطلاعات کارت خود در شبکه ها، صفحه ها و گروه های مجازی که توسط بانک یا نِی کالا تأیید نشده باشند خودداری فرمایید.

5- کارت و رمز کارت خود را تا آنجا که می شود در اختیار دیگران قرار ندهید. تنها خودتان رمزها و گذرواژه ها را نوشته و اطلاعات کارت خود را به هیچکس دیگری نشان ندهید.

6. رمز اول و دوم کارت خود را دوره ای ماهانه یا هفته ای تغییر دهید. در این کار از به کارگیری شماره هایی همانند داده‌ های شخصی (سال تولد شماره شناسنامه شماره همراه و… که به آسانی ردیابی و پیدا می شوند) پرهیز کنید.

7. از یادداشت کردن اطلاعات کارت از جمله رمز اول یا دوم در اماکن عمومی و نا امن خودداری کنید.

8. ابزار های شخصی ایمن را برای انجام تراکنش‌ های بانکی بکار ببرید. گوشی همراه رایانه همراه رایانه رومیزی و هر دستگاه کاربردی دست کم دارای برنامه های امنیتی مانند دیوار آتش یا ضدویروس باشند.

9. هشدار: درهنگام پرداخت نرم افزارهای فیلترشکن یا وی پی اِن باز و فعال نباشند!

10. از نصب برنامه‌ های غیرضروری و رایگان روی دستگاه و ابزارها خودداری کنید.

11. در کارکردن با شبکه های اجتماعی و فضای مجازی از دریافت فایل یا کلیک روی لینک ها و پیوندهای نامطمئن که دارای پیشنهادهایی مانند شارژ رایگان و یا جوایز هستند بی چون و چرا خودداری کنید.

12. اگر از اینترنت WiFi اماکن عمومی مانند فروشگاه مراکز خرید و یا مهمانخانه بهره مند شده اید تا آنجا که می توانید تراکنش مالی یا خرید اینترنتی انجام ندهید و به برنامه  های همراه بانک و اینترنت بانک خود وصل نشوید!

13. بهتر است تراکنش و خرید را با رایانه ها و دستگاههای شخصی انجام دهید. تلاش کنید که ورود گذرواژه را با صفحه کلید مجازی ( Virtual Keyboard ) بجای صفحه کلید دستگاه یا رایانه ی خود انجام کنید. این صفحه کلید تنها در صفحه ی پرداخت نمایان می شود.

14. ‌گیرنده ی سفارش هنگام دریافت کالا باید مدرک شناسایی معتبر همراه داشته باشد.

15. پرداخت موفق هزینه ثبت قطعی و نهایی پرداخت برای سفارش است و پس از آن پیامکی مبنی بر ثبت موفق سفارش برای کاربر فرستاده می‌شود.

16. در حساب کاربری خریدار همه ی گام های خرید مانند ثبت سفارش ریز تراکنشها و خریدها در دسترس هستند پس تا می توانید ابتدا ثبت نام خود را انجام داده گذرواژه و نشانی های خود را نوشته و سپس خرید خود را انجام دهید.

راهنمایی

پرسشهای پرکاربرد را در اینجا بخوانید، از برگۀ درباره با نِی کالا گفتگو کرده و ما را در Instagram دنبال کنید.

سفارشی

تازه ترین نمونه ها