بهترین کاغذ دیواری برای دیوارهای خانه

بهترین کاغذ دیواری برای خانه

بهترین کاغذ دیواری برای دیوارهای خانه

آیا می دانید بهترین کاغذ دیواری برای دیوار های خانه کدام است؟ در کشور ما بکاربردن کاغذ دیواری تا اندازه ای تازگی دارد و بسیاری از خانه داران از این ابزار زیباسازی در خانه و هرجای این چنینی بهره مند شده اند. اما این کار نکته هایی دارد و نخستین نکته هماهنگی کاغذ دیواری با کفپوش یا سنگ کف خانه است.

برای خرید یک کاغذ دیواری شایسته و درخور، که شما را پس از مدتی دلسرد و خسته نکند، بایستی به رنگ بندی و رنگ مایه ی آن و وسایل و اساس خانه همچنین کالاهای زینتی و فرش نیز نیم نگاهی داشته باشید.

اگر در رنگ بندی ناهماهنگی دیده شود، آزار چشم و درهم بودن و نامنظم دیده شدن و یا آشفتگی در خانه را در پی خواهید داشت، پس در گزینش رنگها ریزبین باشید.

سپس هماهنگی در نقش و نگار کاغذ دیواری با اساس خانه بسیار مهم است. برای نمونه در خانه ای که با درون مایه ای سنتی که تخت و فرش در آن از چوب های گره دار و گلهای قرمز و هندسی آماده و ساخته شده، نباید کاغذ دیواری با طرح های ماورایی یا کودکانه و یا نوگرایانه را بکار برد و بالعکس.

یا با تخت و مبل راحتی، کاغذ دیواری با رنگهای خنثی و طرحهای محو و ناپیدا هماهنگ تر است از کاغذهایی با طرح های کنگره دار و سلطنتی.

همچنین اگر پیش از کاغذ دیواری فرش و قالی خود را که چه بصورت دستباف باشند و چه دستگاهی و کارخانه ای، خریداری کرده اید، بایست هماهنگ با طرح ها و رنگبندی آن کاغذ دیواری را گزینش و خریداری نمایید.

در گزینش کاغذ دیواری، به رنگ سال یا سلیقه و پسند دیگران بسنده نکنید چرا که هر اندازه انسانها در ظاهر متفاوتند در باطن نیز با یکدیگر یکسان نیستند و صد البته رنگها و طرح هایی که در بازه های زمانی خاص مانند نوروز و سال نو از سوی شرکتها به مردم تکلیف و تحمیل می شوند، تنها یکسال دوام دارند و خوب بی تردید شما نمی خواهید زمان گرانبهای خود را هر ساله صرف دگرگون کردن نمای خانه کنید، پس بدور از هرگونه پیشنهادهای تبلسغاتی و با خیالی آسوده و تکیه بر احساس و نیاز خود کاغذ دیواری را تهیه کنید.

اگر خواهان فضایی آرام هستید رنگهای خنثی مانند نقره ای یا طوسی، فیلی و همچنین سفید و شیری را با طرحهای خط دار بکار بگیرید. اگر فضایی پرشور و هیجان را خواهانید از رگهای گرم مانند قرمز نارنجی و صورتی با طرحهای هندسی و هنری را برگزینید. همچنین برای مکانهای اداری کاغذهایی با رنگهای سرد مانند بازه های رنگ آبی را گزینش کنید که البته این رنگها برای اتاق خواب نیز بکار می رود.

بیشتر کاغذ دیواریها را می توان شست اما در این کار وسواس نداشته باشید که در نهایت بهترین و گرانترین آنها نیز بر اثر فرسایش یا شست و شوی فراوان رنگ خود را از دست می دهند و یا با رفتن آب به بخشهایی که چسب دارند باعث رها شدن کاغذ دیواری از دیوار و سست شدن آنها می گردد.

در پایان پیشنهاد ما اینست که همه ی دیوار ها را کاغذ نچسبانید بلکه دیوارهای روبروی هم و یا یک بخش از دیوارهای خانه را با بهره جستن از گفته های بالا کاغذ دیواری بچسبانید و دیگر دیوارها را با نصب تابلو و دیوارکوبهای زیبا آراسته کنید.

امیدواریم این مطلب به بیشتر آشنا شدن شما با خرید و گزینش کاغذ دیواری کمک کرده باشیم. در همرسانی و اشتراک این گفتمان با ما همراه شده، در اینستاگرام نیز ما را دنبال کنید و این مطلب را برای دیگران ارسال نمایید.

همچنین برای خرید آثار هنری به سفارش خود اینجا را کلید کنید.

⚜ نِی کالا ، هنری به سفارش شما ⚜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *