چگونه به دیوارهای خانه جان ببخشیم

چگونه به دیوارهای خانه جان ببخشیم

چگونه به دیوارهای خانه جان ببخشیم

براستی که چگونه به دیوارهای خانه جان ببخشیم؟

چیدمان در هر جا و مکانی بایدها و نبایدهایی دارد که پیروی از آنهاست که خانه را زیباتر کرده و به آن روح می بخشد. در اینجا گفتگو بر سر دیوار و دیوارکوب هایی که بر روی آن نصب می شود نیز می باشد.

انواع دیوار کوب، تابلو، آثار هنری، عکاسی و شیوه ی نصب آنها بر دیوار یا نشاندن آنها روی سطوحی مانند میز و رنگ مایه ای که بکار می برید همه و همه در روح و روانی که به خانه می بخشند اثر گذار است.

در این چیدمان عشق و شور شما استعداد و دلبستگی های شما نیز به نمایش گذاشته می شوند پس خواهش مندیم که این کار را کمی تیزبینانه تر و با شکیبایی انجام دهید.

در این نوشته می کوشیم تا با یادآوری نمونه هایی از بایدهای چیدمان شما را در زیباسازی خانه ی خود یاری کنیم.

 

1.از فضاها و اندازه ها آگاهی داشته باشید.

آگاهی از اندازه های درودیوار و دیوارکوبهایی که میخواهید نصب کنید کار نصب را بسیار آسان می کند. برای نمونه اگر آثاری بسیار بزرگ دارید می توانید به تنهایی نصب کنید که این خود سبب بزرگتر و دلباز دیده شدن فضای خانه شود. و یا اگر آثار کوچکتر داشته باشید و به شیوه ی ” پنجره ای ” آنها را نصب کنید فضایی کوچکتر و گرم تر به خانه می بخشید.

2.امروزی و قدیمی را با هم بکار ببندید

با ایجاد دوگانگی و تضاد چشم اندازی نوین با درون مایه ای کهن بسازید. نصب یک نقاشی در سبک های نوین و امروزی در خانه هایی با سقف چوبی یا در بالای دیوار تلویزیون های قدیمی و یا رادیوهای قدیمی، دوگانگی هیجان انگیزی می سازد که بیننده را به شور آورده و احساسی تازه و فراموش نشدنی در او ایجاد میکند.

همچنین بکار بردن قابهایی از رنگ های خیره کننده مانند طلایی یا سرخ و شرابی برای آثار هنری کهن و یا عکسهای خانوادگی قدیمی بسیار خیال پردازانه و جسورانه می نمایاند.

Neykala post 1400 0101 2 300x300 - چگونه به دیوارهای خانه جان ببخشیم

3. نصب بندها و چند تکه ها

بسیار دیده اید که تابلوهای عکاسی و یا آثار نقاشی و حتی خوشنویسی در بندها و تکه های دو یا چندتایی بر دیوار نصب شده اند. این شیوه از نصب جدای ازینکه یکنواختی و آرامش را به ارمغان می آورد در هزینه ها نیز کاهش به همراه دارد. چرا که خرید یک اثر در قالب چند تکه بویژه عکسهای آماده و چاپی هزینه ای بسیار ارزان تر از چند اثر کار دست دارد.

 

Neykala post 1400 0101 5 300x300 - چگونه به دیوارهای خانه جان ببخشیم

 

4.کمی هزینه تراشی کنید.

پس از پیدا کردن کانون یک دیوار اصلی یا دیوار دلخواه که بهتر است بزرگترین دیوار خانه باشد، یک اثر بزرگ و زیبا و ویژه را روی آن نصب کنید و سپس اطراف آن را با قفسه های چوبی قفسه بندی کنید. نقطه ی کانونی را محور خانه بدانید و در اطراف آن را تزئین کنید.

Neykala post 1400 0101 4 300x300 - چگونه به دیوارهای خانه جان ببخشیم

 

5.پس زمینه را سیاه و سفید کنید.

دوگانگی و تضاد در بیشتر چیدمانها اثری خوب و مثبت بجا میگذارد. با بکار بردن و نصب آثار سیاه و سفید و بدون رنگ در پس زمینه ی خانه و روی دیوار ها، آمیزه ای از گذشته و اکنون، یا کهن و نوین را به نگاه بیننده ارمغان دهید.

با این کار، آثار نصبی و دیوارکوب کم رنگ تر از چیدمان و دیگر تزئینات خانه دیده می شوند.

Neykala post 1400 0101 5 300x300 - چگونه به دیوارهای خانه جان ببخشیم

 

6.چیدمان خوبی داشته باشید.

در مطلبی که پیشتر بیان کردیم، درباره ی چگونگی و روشهای نصب تابلوها راهنمایی و آموزش داده ایم. برای خواندن این مطلب اینجا را کلیک کنید.

امیدواریم این مطلب به بیشتر آشنا شدن شما با بهتر شدن نصب و چیدمان دیوار کوب ها کمک کرده باشیم. در همرسانی و اشتراک این گفتمان با ما همراه شده، در اینستاگرام نیز ما را دنبال کنید و این مطلب را برای دیگران ارسال نمایید.

همچنین برای خرید آثار هنری به سفارش خود اینجا را کلید کنید.

⚜ نِی کالا ، هنری به سفارش شما ⚜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *